Proč vládnou zemi tyrani?
Sobota 18 Dub 2026 · 1:30
Určitě si říkáte, že kdybyste se dostali do vlády, že by jste byli mírumilovní a vedli politiku jinak jak současná vláda.
Ano, takových lidí je mezi námi bezpočet.
Proč tedy se dostávají k moci lidé, kteří pak rozhodují o státu, nebo zemi podle našich úsudků špatně?
Je doslova vidět, že k moci se dostali diktátoři, kteří vedou zemi k válce, ke zbrojení a přípravu na konflikt.
Zmínil jsem o tom i papež Lev XIV.
Počínaje Donaldem Trumpem, konče Valdimírem Putinem.
V naší republice je politika pro evropská a americká. Přitom s dobrou vůli, jde, aby země byla neutrální a nebyla pro válečná, jako je nyní. Nezaměřovala se na politiku Evropy a USA, ani nebyla vazalem Ruska.
Ve zprávách vidíme, jak USA bombardují Iránská města, jejich vojenské i civilní cíle.
Proč se však nedostane k moci člověk, který by byl zaměřený jenom na ekonomiku a blaho obyčejných lidí.
Musím říct, že o tomto je zmínka v samotné bibli. „Dravé šelmy budou vládnout zemi“, proto jsou prostě války.
Dobrý člověk by ve vládě neobstál, protože nemůže ovce být mezi vlky, ovce by byla roztrhána.
Jedním člověkem, který působí relativně mírumilovně, je pan Andrej Babiš, který není ve vládě proto, aby měl vysoké přijmi, ale proto, aby něco pro Českou republiku udělal.
Je to však jenom zrnko písku v moři duchovního zla, které se drží v moci vládnoucí elity.